Zahrada „Křídla motýlí“

Mateřská škola Kunžak ve spolupráci s obcí Kunžak získala na jaře v roce 2020 grant z Fondu životního prostředí ČR na vybudování přírodní zahrady převážně naučného charakteru. Přírodní zahrada bude sloužit dětem k poznávání přírody s následným podpořením rozvoje dětské kreativity a zlepšení motoriky. Vybízet k rozvoji představivosti, smyslů a emocí. Nové vybavení přinese dětem přímý kontakt s materiály i přírodními procesy, zážitky a praktické zkušenosti nejen v didaktických zacílených programech, ale hlavně motivuje ke spontánní činnosti a vlastní aktivitě. Zahradu využívají děti celoročně a záleží nám smysluplném využití, aby zde děti měly zázemí pro svůj všestranný rozvoj a posílily si tím vztah k přírodě. Realizace zahrady byla zadána firmě STROMMY a v 29.října 2020 byla úspěšně dokončena. Z výsledku máme velkou radost.

Zahrada před realizací

Zahrada před realizacípohled na zahradu před realzací

jaro 2019

Realizace přírodní zahrady