Realizace zahrady - Křídla motýlí

Mateřská škola Kunžak ve spolupráci s obcí Kunžak získala na začátku letošního roku grant z Fondu životního prostředí ČR na vybudování přírodní zahrady převážně naučného charakteru. Přírodní zahrada bude sloužit dětem k poznávání přírody s následným podpořením rozvoje dětské kreativity a zlepšení motoriky. Vybízet k rozvoji představivosti, smyslů a emocí. Nové vybavení přinese dětem přímý kontakt s materiály i přírodními procesy, zážitky a praktické zkušenosti nejen v didaktických zacílených programech, ale hlavně motivuje ke spontánní činnosti a vlastní aktivitě. Zahradu využívají děti celoročně a záleží nám smysluplném využití, aby zde děti měly zázemí pro svůj všestranný rozvoj a posílily si tím vztah k přírodě. Realizace zahrady byla zadána firmě STROMMY a letos v říjnu byla úspěšně dokončena. Z výsledku máme velkou radost. Bohužel nám nyní situace nedovoluje zahradu oficiálně otevřít. Ale věříme, že na jaře bude situace příznivější a společně s dětmi a jejich rodiči zahradu otevřeme.

pohled na zahradu před realizací

přírodní učeban, vyvýšené záhony, bylinková spirála

denrofon a pozorovatelna

přírodní učebna, vysázené habry