logotyp
Login

Zahrada „Křídla motýlí“

Přírodní zahrada

Přírodní zahrada

„Spolupracujme s přírodou, ona bude spolupracovat s námi.“ To je motto spolku přírodních zahrad. 15. května 2024 byl mateřské škole udělen certifikát Přírodní zahrady. Splnili jsme veškeré podmínky pro udělení zahradní plakety a nyní jsme zařazeni do sítě přírodních zahrad v ČR.

Mateřská škola Kunžak ve spolupráci s obcí Kunžak získala na jaře v roce 2020 grant z Fondu životního prostředí ČR na vybudování přírodní zahrady převážně naučného charakteru. Přírodní zahrada bude sloužit dětem k poznávání přírody s následným podpořením rozvoje dětské kreativity a zlepšení motoriky. Vybízet k rozvoji představivosti, smyslů a emocí. Nové vybavení přinese dětem přímý kontakt s materiály i přírodními procesy, zážitky a praktické zkušenosti nejen v didaktických zacílených programech, ale hlavně motivuje ke spontánní činnosti a vlastní aktivitě. Zahradu využívají děti celoročně a záleží nám smysluplném využití, aby zde děti měly zázemí pro svůj všestranný rozvoj a posílily si tím vztah k přírodě. Realizace zahrady byla zadána firmě STROMMY a v 29.října 2020 byla úspěšně dokončena. Z výsledku máme velkou radost.

Zahrada před realizací

Zahrada před realizací pohled na zahradu před realzací

jaro 2019


Realizace přírodní zahrady

bylinková spirála přírodní učebna dendrofon a pozorovatelna ježkovník přírodní učebna s tabulí vyvýšené záhony tabule panoramatický pohled na zahradu

podzim 2020


Otevírání zahrady

otevírání zahrady otevírání zahrady

jaro 2021

Život v zahradě

pozorovatelna zasévání letničkových záhonů letničkové záhony v létě bylinková spirála bylinková spirála v létě vyvýšené záhony v létě roste to :-) stromy, přírodní učebna roste to :-) pomalu, ale přece.. radost a pohoda zahrada po realizaci v létě rozketlá zahrada rozketlá zahrada, léto

léto 2021


POSLEDNÍ AKTUALITA

Praktické odkazy

ZŠ SNW Kunžak

obrázek

Obec Kunžak

obrázek
Obec Kunžak spolu s místními částmi Kaproun, Mosty, Suchdol, Terezín, Valtínov a Zvůle leží uprostřed křižovatky cest na Jindřichův Hradec, Dačice a Telč v turisticky atraktivní oblasti Česká Kanada – v kraji lesů a rybníků.
Prohlášení o přístupnosti internetových stránek a mobilních aplikací ve formátu pdf se otevře v novém okně.
Domů

Created by © 2017 - 2024 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek webdesign