PŘEDŠKOLÁK

Povinná předškolní docházka

Jde o způsob výuky, který probíhá na dálku v době, kdy jsou jiné formy výuky znemožněny nebo omezeny (aktuálně by toto mohlo nastat z důvodu epidemie COVID-19). Distanční výuka bude zahájena v případě, že do MŠ nebude moci přijít více jak polovina dětí, kterých se povinná předškolní výchova týká.

Zápis do 1.třídy

Informace k zápisu do první třídy naleznete zde.
Rodiče, kteří půjdou s dětmi na vyšetření do PPP (Pedagogicko-psychologické poradny), kvůli odkladu školní docházky potřebují mít s sebou Sdělení mateřské školy. Prosím rodiče dětí, kterých se vyšetření týká, aby mě kontaktovali a domluvili jsme se na předání tohoto SDĚLENÍ, nebo na případném zaslání poštou.

Děkuji, Dobešová Veronika - ředitelka MŠ

Zahájení distanční výuky od 1.3.2021

dle vládního nařízení je matřeřská škola od 1. března 2021 do 21.3.2021 uzavřena.
Předškolním dětem tedy začíná povinnná distanční výuka. Postupujeme dle doporučení z MŠMT.

S ohledem na odlišné podmínky jednotlivých dětí a jejich rodin nebudem stanovovat pro vzdělávání pevné časy a absenci posuzovat dle účasti na těchto aktivitách v konkrétních hodinách. Budeme tedy využívat formu vzdělávání Off- line.
U dětí předškolního věku se při této formě vzdělávání jedná o plnění praktických úkolů využívajících přirozené podmínky dětí v jejich domácím prostředí.

Po dobu uzavření mateřské školy budeme dětem pravidelně každou středu vkládat nové "úkoly" k vypracování.
Úkoly budou vždy na jedno dané téma zadané tak, aby byly v souladu ŠVP a s RVP PV.

Žádám Vás o pravidelné sledování zadaných úkolů. Vzhledem k tomu, že pro předškolní děti je vzdělávání distančním způsobem povinné, je nutné tedy evidovat jejich účast na vzdělávání. Účast dětí bude posuzována přiměřeným způsobem. Po návratu do MŠ prosím rodiče o odevzdání 1-2 pracovních listů ze zadaného týdenní téma. Pracovní listy budou založeny do složky (portfolia dítěte a budou dokladem plnění distančního vzdělávání). Ostaní aktivity pokud budete chtít můžete např. vyfotit a poslat mně, nebo paní učitelkám foto na WhatsApp, či mail. Tato možnost je dobrovolná.
Prosím Vás o zprávu, že jste pokyny k distanční výuce četli a souhlasíte s nimi.

Všechny pracovní listy a zadané úkoly je možné po domluvě vytisknout a připravit k vyzvednutí v MŠ. Kontaktujte mne SMS zprávou, mailem nebo volejte.

Velmi Vám děkuji za spolupráci, Dobešová Veronika

iŠkolička

pro lepší přípravu předškolních dětí na vstup do první třídy, k doplnění a zpestření distanční výuky Vám nabízím možnost využít aplikaci iŠkolička z programu Barevné kamínky.
Vše je zdarma, přihlašovací údaje jsem Vám poslala v SMS.

Děti program Barevné kamínky znají, mnohé s ním umí pracovat. Společně s paní učitelkou ho využívají při výuce, ranních či řízených hrách na interaktivní tabuli. Pro děti jsou aktivované tyto interaktivní programy Písmáčkovy úkoly, Březen, Les, Zvířátka na statku a Volné scény k mimořádné situaci. Po rozkliknutí určitého programu, klikněte vždy nejprve na žlutého smajlíka,on Vám i dětem vysvětlí následující úkol. Každý program je rozmanitý, nabízí spoustu her, úkolů, písniček, celá nabídka se zobrazí rozkliknutím menu nabídky (tzn. čtyři čárky pod sebou). Věřím, že práce v programu iŠkolička přinese dětem radost a mnoho nových vědomostí. Program je aktivován na rok, do března 2022. Budu ráda za zpětnou vazbu, jestli program využíváte, nebo v případě jakýchkoliv dotazů mě neváhejte kontaktovat.

Veškeré informace k instalaci iŠkoličky naleznete v příloze:
POSTUP K ZOBRAZENÍ

Čtenářská gramotnost předškoláka

O koťátku, které zapomnělo mňoukatO koťátku, které zapomnělo mňoukat