logotyp
Login

PŘEDŠKOLÁK

Povinná předškolní docházka

Milí rodiče,
distanční výuka se dle Školského zákona povinně vztahuje i na děti mateřských škol, pro které je předškolní vzdělávání povinné (děti ve věku 5-7 let, které v září 2021 nastoupí do ZŠ.

Jde o způsob výuky, který probíhá na dálku v době, kdy jsou jiné formy výuky znemožněny nebo omezeny (aktuálně by toto mohlo nastat z důvodu epidemie COVID-19). Distanční výuka bude zahájena v případě, že do MŠ nebude moci přijít více jak polovina dětí, kterých se povinná předškolní výchova týká.

Zápis do 1.třídy

Informace k zápisu do první třídy naleznete zde.
Rodiče, kteří půjdou s dětmi na vyšetření do PPP (Pedagogicko-psychologické poradny), kvůli odkladu školní docházky potřebují mít s sebou Sdělení mateřské školy. Prosím rodiče dětí, kterých se vyšetření týká, aby mě kontaktovali a domluvili jsme se na předání tohoto SDĚLENÍ, nebo na případném zaslání poštou.

Děkuji, Dobešová Veronika - ředitelka MŠ

Zahájení distanční výuky od 1.3.2021

Milí rodiče,
dle vládního nařízení je matřeřská škola od 1. března 2021 do 21.3.2021 uzavřena.
Předškolním dětem tedy začíná povinnná distanční výuka. Postupujeme dle doporučení z MŠMT.

S ohledem na odlišné podmínky jednotlivých dětí a jejich rodin nebudem stanovovat pro vzdělávání pevné časy a absenci posuzovat dle účasti na těchto aktivitách v konkrétních hodinách. Budeme tedy využívat formu vzdělávání Off- line.
U dětí předškolního věku se při této formě vzdělávání jedná o plnění praktických úkolů využívajících přirozené podmínky dětí v jejich domácím prostředí.

Po dobu uzavření mateřské školy budeme dětem pravidelně každou středu vkládat nové "úkoly" k vypracování.
Úkoly budou vždy na jedno dané téma zadané tak, aby byly v souladu ŠVP a s RVP PV.

Žádám Vás o pravidelné sledování zadaných úkolů. Vzhledem k tomu, že pro předškolní děti je vzdělávání distančním způsobem povinné, je nutné tedy evidovat jejich účast na vzdělávání. Účast dětí bude posuzována přiměřeným způsobem. Po návratu do MŠ prosím rodiče o odevzdání 1-2 pracovních listů ze zadaného týdenní téma. Pracovní listy budou založeny do složky (portfolia dítěte a budou dokladem plnění distančního vzdělávání). Ostaní aktivity pokud budete chtít můžete např. vyfotit a poslat mně, nebo paní učitelkám foto na WhatsApp, či mail. Tato možnost je dobrovolná.
Prosím Vás o zprávu, že jste pokyny k distanční výuce četli a souhlasíte s nimi.

Všechny pracovní listy a zadané úkoly je možné po domluvě vytisknout a připravit k vyzvednutí v MŠ. Kontaktujte mne SMS zprávou, mailem nebo volejte.


Velmi Vám děkuji za spolupráci, Dobešová Veronika

iŠkolička

Milí rodiče,

pro lepší přípravu předškolních dětí na vstup do první třídy, k doplnění a zpestření distanční výuky Vám nabízím možnost využít aplikaci iŠkolička z programu Barevné kamínky.
Vše je zdarma, přihlašovací údaje jsem Vám poslala v SMS.

Děti program Barevné kamínky znají, mnohé s ním umí pracovat. Společně s paní učitelkou ho využívají při výuce, ranních či řízených hrách na interaktivní tabuli. Pro děti jsou aktivované tyto interaktivní programy Písmáčkovy úkoly, Březen, Les, Zvířátka na statku a Volné scény k mimořádné situaci. Po rozkliknutí určitého programu, klikněte vždy nejprve na žlutého smajlíka,on Vám i dětem vysvětlí následující úkol. Každý program je rozmanitý, nabízí spoustu her, úkolů, písniček, celá nabídka se zobrazí rozkliknutím menu nabídky (tzn. čtyři čárky pod sebou). Věřím, že práce v programu iŠkolička přinese dětem radost a mnoho nových vědomostí. Program je aktivován na rok, do března 2022. Budu ráda za zpětnou vazbu, jestli program využíváte, nebo v případě jakýchkoliv dotazů mě neváhejte kontaktovat.

Veškeré informace k instalaci iŠkoličky naleznete v příloze:
POSTUP K ZOBRAZENÍ

Čtenářská gramotnost předškoláka

O koťátku, které zapomnělo mňoukatO koťátku, které zapomnělo mňoukat

POSLEDNÍ AKTUALITA

Praktické odkazy

ZŠ SNW Kunžak

obrázek

Obec Kunžak

obrázek
Obec Kunžak spolu s místními částmi Kaproun, Mosty, Suchdol, Terezín, Valtínov a Zvůle leží uprostřed křižovatky cest na Jindřichův Hradec, Dačice a Telč v turisticky atraktivní oblasti Česká Kanada – v kraji lesů a rybníků.
Prohlášení o přístupnosti internetových stránek a mobilních aplikací ve formátu pdf se otevře v novém okně.
Domů

Created by © 2017 - 2020 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek webdesign