Informace pro rodiče, návrat z dovolené

Děti do 6 let nepodléhají povinnosti testování ve výše uvedených případech, ale pro mateřské školy se uplatňují zvláštní pravidla:

V případě dětí do 6 let věku v mateřské škole nebo podobné instituci, s výjimkou dětí přeshraničních pracovníků a studentů, kteří za účelem výkonu práce nebo vzdělávání pravidelně alespoň jednou týdně oprávněně překračují státní hranici s Českou republikou do nebo ze sousedního státu a pro cesty do nebo ze sousedního státu za účelem výkonu práva péče o nezletilé dítě nebo styku s ním anebo za účelem návštěvy manžela nebo registrovaného partnera, který je v sousedním státě zaměstnán nebo tam studuje, nesmí mateřská škola nebo podobná instituce umožnit osobní přítomnost dětí, které se vrátily ze země s velmi vysokým rizikem nákazy, po dobu 7 dní od vstupu na území České republiky, resp. po dobu 10 dní, jde-li o návrat ze zemí s extrémním rizikem nákazy.

Čili pokud se děti ve věku do 6 let vrátí ze země s velmi vysokým rizikem nákazy, resp. s extrémním rizikem nákazy, nejsou povinny prokázat se negativním testem, ale jsou automaticky povinny zůstat v samoizolaci po dobu 7 dnů, resp. 10 dnů, od vstupu do ČR.

I kdyby se podrobily testu a výsledek by byl negativní, není možné takto prolomit povinnost samoizolace.

Co se týká dětí, které dovršily 6 let věku, tak se na ně vztahují pravidla stejná jako pro všechny osoby vracející se ze zahraničí (viz. příloha informace pro školy a školská zařízení).

MŠMT dne 13.7.2021

Provoz o letních prázninách

Mateřská škola bude v létě
v provozu od 1.7. do 13.8.2021.

Od 1.7. do 9.7. bude v provozu třída Žluťásků,
od 19.7 do 30.7. třída Modrásků,
od 2.8. do 13.8. třída Zeleňásků.
Provozní doba od 6:30h - 16:30h.

Od 16.8.2021 do 31.8.2021 bude MŠ uzavřena.

Hezké, pohodové léto přejí zaměstnanci MŠ Kunžak

Informativní schůzka pro rodiče dětí, před zahájením školního roku 2021/2020 se bude konat
30.8.2021 v 15:30 hod. na nádvoří mateřské školy.

Ošetřovné

Milí rodiče, pokud budete žádat o ošetřovné z důvodů uzavření mateřské školy, tak veškeré informace naleznete na stránkách www.cssz.cz

Podle nových pravidel škola již nevyplňuje žádné potvrzení.

Volné pracovní místo, výběrové řízení

Výběrové řízení

Mateřská škola Kunžak, Sportovní 445, Kunžak 378 62
zastoupená Veronikou Dobešovou vyhlašuje výběrové řízení na pozici učitelka MŠ.
Zkrácený pracovní úvazek 13,5 hodiny týdně, na zajištění překrývání přímé pedagogické činnosti učitelů.
Pracovní poměr na dobu určitou: od 1.9.2021 do 31.8.2022
Požadavky: pedagogické vzdělání dle zákona č. 563/2004 Sb., o pedagogických pracovnících, zdravotní způsobilost, trestní bezúhonnost, kladný vztah k dětem, samostatnost, tvořivost.

Žádosti zasílejte do 15.8.2021 na mailovou adresu ms-kunzak@seznam.cz

Distanční výuka v mateřské škole

Jde o způsob výuky, který probíhá na dálku v době, kdy jsou jiné formy výuky znemožněny nebo omezeny (aktuálně by toto mohlo nastat z důvodu epidemie COVID-19). Distanční výuka bude zahájena v případě, že do MŠ nebude moci přijít více jak polovina dětí, kterých se povinná předškolní výchova týká. Vzdělávací nabídka (tematické pracovní listy, básničky, písničky aj.) Vám bude poskytována písemnou formou a zde na stránkách v odkazu PŘEDŠKOLÁK.

Proto prosíme sledujte aktuality, prostřednictvím kterých budete informováni o případném zahájení distanční výuky a o způsobu, jakým bude probíhat! Pevně věříme, že se s dětmi budeme moci setkávat osobně co nejdéle, ideálně pořád!

Žádám rodiče, aby si přečetli přílohu: Pravidla pobytu v MŠ
                                                         Desatero pro rodiče

Onemocnění dětí a Covid-19

Doporučený postup OSPDL ČLS JEP k managementuuakutních onemocněnív průběhu pandemie COVID19určeno pro školy a školská zařízení a zákonné zástupce dítěte (rodiče)

viz. příloha: Metodický postup - Covid 19

Všem rodičů byla rozdána během měsíce září brožura s názvem
"Onemocnění dětí předškolního věku - Kdy do školky ANO, kdy NE?"

Metodický postup Covid-19

přílohapříloha