Uzavření MŠ

Dne 29.10. 2021 bude v mateřská škola uzavřena.

Vánoční focení

blíží se vánoční focení, děti bude fotit Lucie Havlíčková.
Kdo má o focení zájem, napište se prosím do seznamu v šatně dětí v MŠ.
Dne 2.11.2021 od 8 hod.ve sportovní hale.

Rodiče dětí, kteří budou chtít foto se sourozencem, který nenavštěvuje mateřskou školu,
ať se dostaví od 7:30 do 8:30 hod.

*pozn. Cena je za balíček fotografií, pokud budete chtít foto jednotlivců a sourozenecké cena bude 900Kč.

Děkuji za spolupráci

Přednáška pana PaeDr. Zdeňka Martínka

Vážení rodiče a přátelé mateřské školy,
zveme Vás na přednášku pana PaeDr. Zdeňka Martínka.
Téma:
Emoční vývoj dítěte předškolního věku, role dospělého při vytváření emočně podporujícího prostředí. Stanovování hranic ve výchově předškoláka.
Kdy: 8.11.2021 v 15:30 hod.
Kde: MŠ Kunžak, třída Žluťásků
Přednáška je bez dětí a zcela zdarma.
Více info na tel. 775310170
Těšíme se na Vás!
kolektiv učitelek MŠ Kunžak

Informace pro rodiče, návrat ze zahraničí

Děti do 6 let nepodléhají povinnosti testování ve výše uvedených případech, ale pro mateřské školy se uplatňují zvláštní pravidla:

V případě dětí do 6 let věku v mateřské škole nebo podobné instituci, s výjimkou dětí přeshraničních pracovníků a studentů, kteří za účelem výkonu práce nebo vzdělávání pravidelně alespoň jednou týdně oprávněně překračují státní hranici s Českou republikou do nebo ze sousedního státu a pro cesty do nebo ze sousedního státu za účelem výkonu práva péče o nezletilé dítě nebo styku s ním anebo za účelem návštěvy manžela nebo registrovaného partnera, který je v sousedním státě zaměstnán nebo tam studuje, nesmí mateřská škola nebo podobná instituce umožnit osobní přítomnost dětí, které se vrátily ze země s velmi vysokým rizikem nákazy, po dobu 7 dní od vstupu na území České republiky, resp. po dobu 10 dní, jde-li o návrat ze zemí s extrémním rizikem nákazy.

Čili pokud se děti ve věku do 6 let vrátí ze země s velmi vysokým rizikem nákazy, resp. s extrémním rizikem nákazy, nejsou povinny prokázat se negativním testem, ale jsou automaticky povinny zůstat v samoizolaci po dobu 7 dnů, resp. 10 dnů, od vstupu do ČR.

I kdyby se podrobily testu a výsledek by byl negativní, není možné takto prolomit povinnost samoizolace.

Co se týká dětí, které dovršily 6 let věku, tak se na ně vztahují pravidla stejná jako pro všechny osoby vracející se ze zahraničí (viz. příloha informace pro školy a školská zařízení).

MŠMT dne 13.7.2021

Ošetřovné

Milí rodiče, pokud budete žádat o ošetřovné z důvodů uzavření mateřské školy, tak veškeré informace naleznete na stránkách www.cssz.cz

Podle nových pravidel škola již nevyplňuje žádné potvrzení.

Distanční výuka v mateřské škole

Jde o způsob výuky, který probíhá na dálku v době, kdy jsou jiné formy výuky znemožněny nebo omezeny (aktuálně by toto mohlo nastat z důvodu epidemie COVID-19). Distanční výuka bude zahájena v případě, že do MŠ nebude moci přijít více jak polovina dětí, kterých se povinná předškolní výchova týká. Vzdělávací nabídka (tematické pracovní listy, básničky, písničky aj.) Vám bude poskytována písemnou formou a zde na stránkách v odkazu PŘEDŠKOLÁK.

Proto prosíme sledujte aktuality, prostřednictvím kterých budete informováni o případném zahájení distanční výuky a o způsobu, jakým bude probíhat! Pevně věříme, že se s dětmi budeme moci setkávat osobně co nejdéle, ideálně pořád!

Žádám rodiče, aby si přečetli přílohu: Pravidla pobytu v MŠ
                                                         Desatero pro rodiče

Onemocnění dětí a Covid-19

Doporučený postup OSPDL ČLS JEP k managementuuakutních onemocněnív průběhu pandemie COVID19určeno pro školy a školská zařízení a zákonné zástupce dítěte (rodiče)

viz. příloha: Metodický postup - Covid 19

Všem rodičů byla rozdána během měsíce září brožura s názvem
"Onemocnění dětí předškolního věku - Kdy do školky ANO, kdy NE?"

Metodický postup Covid-19

přílohapříloha